TERÁPIÁS TERÜLETEINK
A Servier elkötelezetten kutat új kezelési lehetőségeket, amelyek hozzájárulnak a betegek életminőségének javításához. Ennek érdekében árbevételének közel 20%-át (a generikus gyógyszereket nem számítva) kutatás-fejlesztésre fordítja. A vállalat elsősorban olyan terápiás területekre összpontosít, ahol a legnagyobb szükség van innovatív megoldásokra.
NEUROLÓGIA
AAz elmúlt 30 évben világszerte jelentősen megnőtt a neurológiai betegségekkel érintett emberek száma. A legfrissebb adatok szerint több, mint 3 milliárd ember – vagyis a világ népességének több mint 30%-a – szenved valamilyen neurológiai betegségben, ami ezeknek a kórképeknek a vezető szerepét mutatja a megbetegedések és a rokkantság kiváltó okai között.
Annak ellenére, hogy a neurológiai betegségek egyre nagyobb egészségügyi kihívást jelentenek, csak korlátozott számú kezelés áll rendelkezésre, amely képes lenne lassítani ezeknek a kórképeknek a lefolyását vagy enyhíteni a tüneteiket.
Elkötelezetten dolgozunk ezen orvosi szükséglet kielégítésén, és három fő neurológiai betegségcsoportra összpontosítunk: a terápiára rezisztens epilepsziákra, a ritka mozgásszervi zavarokra és a neuromuszkuláris betegségekre.
Tudományos megközelítésünk egy szűkebb, de kulcsfontosságú hatásmechanizmusra épül, amely közös ezekben a betegségekben. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy olyan hatékony stratégiákat fejlesszünk ki, amelyek – a betegségtől függően – lassíthatják vagy megállíthatják a progressziót, sőt akár meg is előzhetik a tünetek kialakulását.

KARDIOMETABOLIKUS ÉS VÉNÁS BETEGSÉGEK
A szív- és érrendszeri betegségek a vezető halálokok közé tartoznak világszerte. A Servier már 70 éve elkötelezetten dolgozik e betegségek kezelésén, és ez idő alatt kiemelkedő szakértelmet szerzett ezen a területen.
Vállatunk ugyancsak hosszú évek óta részt vesz a világszerte 830 millió és egyre növekvő számú embert érintő cukorbetegeség elleni küzdelemben.
A kardiometabolikus és vénás betegségek területén a Servier az Élethosszig tartó Gondozás (Life Cycle Management) stratégiára összpontosít, már meglevő gyógyszereinek felhasználásával és szakértelmének innovációban történő hasznosításával, különös tekintettel a fix kombinációk (Single Pill Combinations – SPC) fejlesztésére.
A kezelés egyszerűsítésével ezek a kombinációk növelik a betegek terápiás együttműködését (adherencia).
* IQVIA, Analytics Link World 75 countries – MAT Q1-202421


ONKOLÓGIA
A rákos megbetegedések világszerte növekvő száma (+77% várható növekedés 2050-re) miatt az onkológia kiemelt fejlesztési területünk. Kutatás-fejlesztési költségvetésünk közel 70%-át erre a területre fordítjuk. Innovatív szereplőként különös figyelmet szentelünk a ritka daganatos betegségek kezelésére, ideértve bizonyos emésztőrendszeri, agyi és hematológiai daganatokat.
Ez a megközelítés olyan területeken kínál megoldásokat, ahol jelenleg csak kevés vállalat fektet be. Célunk olyan terápiák fejlesztése, amelyek valódi változást hoznak a betegek életében.
Onkológiai kutatás-fejlesztési programjaink két ígéretes területre összpontosítanak: az immunonkológiára és a célzott terápiákra. Az immunonkológia célja a beteg immunrendszerének serkentése a rákos sejtek elleni küzdelemben, például monoklonális vagy bi-/tri-specifikus antitestek segítségével, amelyek célzott immunválaszt váltanak ki a szervezet védelme érdekében. Ezen a területen megerősítettük kutatási ökoszisztémánkat a dániai Symphogen központtal, amely a monoklonális antitestek fejlesztésére specializálódott.
A másik irány, a célzott terápia, lehetővé teszi a rendellenes sejtek specifikus támadását, és személyre szabott megoldásokat kínál, különösen a ritka daganatok esetében, ahol a jelenlegi terápiás lehetőségek még mindig korlátozottak.
[1] https://www.who.int/fr/news/item/01-02-2024-global-cancer-burden-growing–amidst-mounting-need-for-services